ВІДДІЛ ОСВІТИ

Старосамбірської РДА

Яворівська іграшка

30 листопада в ДНЗ №1 м. Старого Самбора відбувся майстер-клас по розписуванні Яворівської іграшки. З дітьми старшої групи, а також і з дорослими, вихователями, працювали досвідчені майстри Остап Сойка і Оксана Когут, яких запросила вихователь-методист Оксана Николин.  

Діти і дорослі отримали масу задоволення розписуючи коники та пташки. Також мали можливість роздивитися виставку забавок: -  коники, візочки, іграшкові меблі, колисочки, тарахкальця, деркачі. Різномаїття форм, розмірів та кольорова гама забавок мають дивовижну здатність створювати казковий дивосвіт дитини.

 

Вважаємо, що Яворівська народна іграшка повинна знову зайняти помітне місце у вихованні сучасної дитини, та сподіваємося, що в недалекому майбутньому буде не лише музейним експонатом, а продовжуватиме життя, виконуючи свою безпосередню функцію дитячої іграшки. Зі слів наших майстрів ми почули невтішну розповідь про те, що наша українська народна забавка, на жаль, має більшу популярність за межами нашої країни, в Польщі, в Італії, саме наша «Яворівська забавка», створила різдвяний настрій, прикрасивши у 2011 р. головну ялинку Ватикану. Там люди більш активно відкликаються і беруть участь в майстер-класах, купляють іграшки, бо це натуральне дерево, ручний розпис. Ця забавка може набагато довше послужити і принести користь дитині, тому що базова гама кольорів: жовтий, червоний, зелений і білий, сприймаються дитячим оком позитивно, не несе агресії, а навпаки, вчить дитину сприймати світ щасливим, і веселим.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

http://www.president.gov.ua/ 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.