ВІДДІЛ ОСВІТИ

Старосамбірської РДА

Засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Хирівського освітнього округу

22.03.2017 р. на базі Мурованської ЗСШ І-ІІ ступенів відбулося засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Хирівського освітнього округу. Члени методоб'єднання відвідали урок української літератури у 6 класі на тему «Характеристика улюбленого героя повісті В.Нестайка «Тореадори з Васюківки», який провела Гальчин Мар'яна Орестівна. Учителька поділилася досвідом роботи щодо використання інтерактивних технологій на уроках. Опрацьовуючи проблемне питання уроку « Із якою метою В.Нестайко розповідає про погані вчинки своїх героїв?», учитель використала  низку інтерактивних вправ: «Незакінчене речення», «Мозковий штурм», «Мікрофон», роботу в парах, роботу в группах, бо саме таку науково-методичну проблему – використання  інтерактивних технологій на уроках української  мови та літератури – вона досліджує. Елементи досвіду Мар’яна Орестівна розкрила і в своїй доповіді, насиченій конкретними прикладами, висновками, методичними порадами.

Окрім інтерактивного навчання, на уроці було використано мультимедійну презентацію, створену самим учителем; кадри кінофільму, знятого за мотивами повісті;  рольову гру (учень в образі В.Нестайка);  складання розповіді про улюбленого  героя повісті, аргументуючи свій вибір; написання відповіді авторці листа, яка вважає, що не можна захоплюватися героями повісті В.Нестайка, бо їхня поведінка негативно вплине на читача і взагалі не треба читати такі книги.

Велику увагу Мар’яна Орестівна приділяє роботі над розвитком природних задатків кожного учня (складання поетичних рядків на визначену тему за прикладом учительки, яка також любить віршувати), формуванням у школярів міцного характеру, кращих моральних якостей, бажання робити добрі вчинки; удосконаленням культури мовлення, що є невід’ємною складовою кожного уроку рідної мови та літератури, який проводить Мар’яна Орестівна.

Заступник директора школи, також учитель української мови та літератури, учитель-методист Дзюбінська Ірина Степанівна, доповнюючи молодшу колегу,  розповіла присутнім, як у школі проводиться щоденна робота над культурою мовлення. Під час лінійки, на яку збираються всі учні і вчителі, проводиться експрес-урок української мови. Учнів знайомлять зі словами-паронімами, правильним наголошуванням чи написанням слів: на один день – 2 слова (наприклад: адрес-адреса та ін.). Наступного дня перевіряють, чи діти запам’ятали.

Упродовж робочого дня вчителі часто обговорюють написання того чи іншого слова (особлива увага – до кличного відмінка), звертають увагу один одному на неправильно вжите слово, добирають правильне. Існує попередня домовленість між педагогами: не ображатися. 

А ще вчителі школи обмінюються художньою літературою,  думкам які виникли після прочитання. Тому на перервах у школі – творча, доброзичлива атмосфера, добра справа, яку підтримує весь колектив.

Педагоги Мурованської ЗСШ І-ІІ ступенів упевнені, що тільки спільна праця дасть добрий результат. Тому разом дбають про те, щоб уся Україна, як висловився доцент Київського  університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, говорила і писала правильно.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

http://www.president.gov.ua/ 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.