ВІДДІЛ ОСВІТИ

Старосамбірської РДА

Урок за книжкою «Зелене яблуко, срібні мечі»

Цікаво і незабутньо було проведено підсумкове засідання методичного об’єднання вчителів – словесників Добромильського освітнього округу. Уся кафедра філологів загальноосвітньої  середньої школи І-ІІІ ступенів м.Добромиль активно долучилася до організації і проведення заходу, який передбачав:

-  презентацію книжки «Зелене яблуко, срібні мечі»;

- аналіз методичної роботи у 2017-2018 навчальному році, підбиття підсумків і визначення пріоритетних напрямків роботи на новий навчальний рік.

  Презентація книжки групи львівських письменників: Галини Вдовиченко, Тетяни Вергелес, Богдана Волошина, Оксани Кришталевої, Владислави Москалець, Галини Пагутяк, Лани Перлулайнен, Ярослава Яріша - відбувалася шляхом проведення уроку-екскурсії. Відтворюючи фрагменти окремих творів, а це подорожні записи, нариси,есе, учителі з учнями мандрували стежками Добромильщини, занурювалися в епоху Гербуртів, відчували присутність славних предків, їхній дух, від чого проймалися  великою гордістю за свій край і його історичне минуле. Побували, зокрема, в селах: Боневичі, де рід Гербуртів мав свою друкарню, руїни якої донедавна ховалися в хащах ( Лана Перлулайнен, «Найкоротша ніч»);  Велике, де над самісіньким проваллям притулилася невеличка церква Різдва Пресвятої Богородиці, пам'ятка  початку XVІІ століття  (1600 або 1620 р.), (Галина Пагутяк, «Акустика»). Тут, біля церкви, похоронена Катерина Денис, зв'язкова УПА, яка загинула від рук енкаведистів. Потім повернулися назад до Добромиля, на території якого знаходиться монастир Святого Онуфрія чину Святого Василія Великого і залишки замку Гербуртів (Оксана Кришталева, «Вертикальне місто», Тетяна Вергелес «Зовсім інший день. Мандрівна розмова з Мироном Іваником, львівським Писарем з Тернави»).  Відвідали також єврейський цвинтар, який розмістився на високій горі, із якої відкривається чудова панорама Добромиля (Владислава Москалець, «Ілюзії Добромиля»). Завершилася екскурсія в центрі міста розповіддю про міську ратушу, також історичну пам'ятку, і пам'ятник Адаму Міцкевичу.

  Усім присутнім вручили яблуко, проткнуте двома «срібними» мечами – це сьогодні символ Добромиля, а колись – і роду Гербуртів, найкращі з котрих дбали про просвітництво, процвітання свого народу не лише на словах.

    Після уроку-екскурсії було заслухано звіт голови методоб'єднання Моцьо Тетяни Василівни, яка відзначила найбільш яскраве попереднє засідання у ЗСШ І-ІІ ступенів с.Тернава, акцентувала і на недоліках. Було визначено пріоритетні напрямки діяльності методичного об'єднання на наступний навчальний рік.

   А щодо уроку-екскурсії, то члени методоб'єднання акцентували на:

- вмінні вчителів-словесників  ЗСШ І-ІІІ ступенів м.Добромиль  акумулювати знання, уміння, здібності для формування предметних компетентностей учнів;

- готовності працювати у новому форматі задля того, щоб учням було цікаво і привабливо навчатися в школі;

- готовності до трансформації освітнього середовища.

   Учителі-словесники всіх закладів освіти Добромильського освітнього округу взяли участь у підсумковому засіданні методичного об'єднання: ЗСШ І-ІІ ступенів сіл Княжпіль, Мігово, П'ятниця, Солянуватка, Тернава. Учасниками засідання були також заступники директора Добромильської школи Гадевич Микола Михайлович,  Муль Іванна Миколаївна  і методист РІМЦ відділу освіти Сива Любов Степанівна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

http://www.president.gov.ua/ 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.