ВІДДІЛ ОСВІТИ

Старосамбірської РДА

Інформаційно-методична нарада вчителів-словесників Старосамбірщини

 28.03.2018 року в ОЗНЗ «Старосамбірська ЗСШ І-ІІІ ступенів №1 імені Героя України Богдана Сольчаника» було проведено інформаційно-методичну нараду керівників методичних об’єднань учителів-словесників району, яка мала за мету:

- обговорити лист МОН України № 1/9 – 66 від 31.01.2018 р. «Про організоване завершення 2017-2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти»;

- проаналізувати роботу окружних методичних об’єднань і визначити пріоритетні напрямки їхньої діяльності у новому навчальному році;

- надати методичні рекомендації вчителям щодо реалізації наскрізних ліній навчальних програм;

- провести міні-презентацію книжки Кароля Левіцького «Хирівські румовища».  

 Методист РІМЦ Сива Л.С. ознайомила  присутніх з особливостями проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти відповідно до  листа МОН України,  надала методичні рекомендації щодо:

        - підготовки текстів диктантів для ДПА з української мови у 9 класі;

        - складання тестів з української і зарубіжної  літератур для 9-х класів;

        - оформлення атестаційної роботи;

        - методики проведення ДПА;

        - перевірки та оцінювання атестаційних робіт.

Також учителі  отримали зразки тестів з української  та зарубіжної літератур.

Аналізуючи роботу окружних методоб’єднань, Любов Степанівна відзначила належний рівень засідань у Хирівському ОО на базі ЗСШ І-ІІ ступенів с.Муроване  23.10.2017 р.(зарубіжна література, голова Матала Наталія  Мирославівна), ЗСШ І-ІІ ступенів с.Лопушниця 25.10.2017 р. (українська мова і література, голова Бабинець Таїсія Анатоліївна); у Старосамбірському ОО на базі ЗСШ І-ІІ ступенів с.Торчиновичі 25.10.2017 р. (українська мова і література, голова – Луць Марія Ярославівна); у Стрілківському ОО на базі ЗСШ І-ІІ ступенів с.Бусовисько 29.11.2017 р. (українська мова і література, голова Мицак Віра Осипівна); у Добромильському ОО – на базі ЗСШ  І-ІІ ступенів с.Тернава 21.03.2018 р. (українська мова і література, голова – Моцьо Тетяна Василівна). 

  Найбільшим недоліком у роботі інших засідань була відсутність представників з окремих (або всіх!) шкіл освітніх округів, що свідчить про пасивність  педагогів щодо участі в заходах, які проводяться з метою підвищення рівня методичної грамотності кожного з них, а також – про відсутність належного контролю з боку дирекцій  шкіл.

  Методичні рекомендації щодо реалізації наскрізних ліній програм, зокрема наскрізної лінії «Громадянська відповідальність», присутнім надала Соджак Катерина Степанівна, учитель зарубіжної літератури Стрілківської школи-інтернату, учасник обласної творчої майстерні. На конкретних творах, вправах вона показала, як учитель має працювати над формуванням відповідального члена громади, суспільства, який усвідомлює свою роль у суспільному житті і готовий брати участь у процесі ухвалення важливих рішень. Також Катерина Степанівна назвала джерела, із яких можна отримати потрібну інформацію з цього питання.

  На завершення Турко Тетяна Осипівна, учитель української мови та літератури ОЗНЗ  «ЗСШ І-ІІІ ступенів м.Хирів» презентувала книжку Кароля Левіцького «Хирівські румовища ». Це перша книга українською мовою про одну з найкращих шкіл Європи, яка діяла в містечку Хирів до 1939 року. Упорядник видання  – колишній учень Хирівської школи-інтернату, а сьогодні – молодший науковий співробітник Міжнародного інституту світи, культури та зв’язків із діаспорою НУ «Львівська політехніка» Богдан Сиванич. Це збірка спогадів випускника славетного Навчально-виховного закладу отців єзуїтів Кароля Левіцького, написаних наприкінці 1980-х років. Усі, хто бажає, могли б оглянути окремі (що вже відновлені) приміщення колишнього колегіуму в м.Хирів.

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

http://www.president.gov.ua/ 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.